Oczyszczacze do biur

Oczyszczacze do biur

Oczyszczacze do biur

Oczyszczacze powietrza to nie tylko coraz popularniejszy gadżet, ale przede wszystkim odpowiedź konstruktorów i inżynierów na zwiększające się zanieczyszczenie środowiska, które coraz bardziej daje się we znaki.

Tu nie ma czym oddychać!

Tytułowe zdanie to jedno z tych, które padają w zatłoczonych miejscach, źle wentylowanych czy narażonych na wpływ różnego typu czynników obniżających jakość powietrza. Wymienić tu można między innymi nieprzyjemne zapachy charakterystyczny dla starych budynków, pleśń, której często nie widać, a daje o sobie znać w postaci nasilonej alergii. Niską jakość powietrza obserwuje się szczególnie w chłodniejszych porach roku, kiedy pył zawieszony, smog, spaliny drastycznie wpływają na nasze zdrowie oraz komfort życia.

Oczyszczacz w przestrzeni biurowej

Pandemia w dużym stopniu zmieniła postrzeganie zanieczyszczeń powietrza w pomieszczeniach biurowych. Wpływ miały na to między innymi zagrożenia wynikające z Covid-19, których wpływ widać w przemodelowanym myślenie o bezpieczeństwie w przestrzeni publicznej czy zakładach pracy. Coraz częściej i chętniej firmy decydują się na zakup oczyszczaczy, które filtrują powietrze podnosząc tym samym komfort oraz wydajność pracy w danym pomieszczeniu. Zastosowanie oczyszczaczy powietrza w przestrzeni biurowej nie tylko wpływa na jakość powietrza, ale też zwiększa komfort i poczucie bezpieczeństwa pracowników. W ten sposób pracownik utwierdza się w przekonaniu, że pracodawca wymagając od niego odpowiedniej wydajności i skuteczności , jednocześnie robi wszystko, aby jego warunki pracy były bezpieczne i komfortowe. Zwiększa to zaufanie do pracodawcy i powoduje odpowiedni komfort psychiczny.

Czy jakość powietrza jest aż tak ważna?

Obserwacja rynku pracy pokazuje, że istnieje szereg grup zawodowych, w których długoterminowa ekspozycji na zanieczyszczenie powietrza w postaci pyłów czy szkodliwych związków chemicznych wywołały różnego typu choroby zawodowe skutkujące poważnymi uszkodzeniami układu oddechowego. Warto dodać, że z myślą o tych zawodach powstają przemysłowe oczyszczacze powietrza, które w dużej mierze pozwalają filtrować zanieczyszczenia powietrza na terenie zakładu pracy. Środowisko pracy biurowej nie jest powszechnie widziane jako środowisko niebezpieczne dla zdrowia pracownika, bo to przecież nie jest hala produkcyjna , gdzie zagrożenia są widoczne i odpowiednio zdiagnozowane. Nic bardziej mylnego. Jeśli w pomieszczeniu biurowym, najczęściej w dużych miastach nie ma żadnych zabezpieczeń przed zanieczyszczonym powietrzem dopływającym poprzez wentylację grawitacyjną, to jakość powietrza w takim pomieszczeniu nie jest lepsza niż na zewnątrz.

Czyli pracownik jest bezpośrednio narażony na smog, pyły oraz wszelkiego rodzaju alergeny. Rozwiązaniem jest zainstalowanie odpowiednio wydajnego a zarazem cichego oczyszczacza powietrza. W związku z ciągłym dopływem powietrza z zewnątrz, oczyszczacz musi być tak dobrany, aby w ciągu godziny kilkakrotnie oczyścił powietrze w przestrzeni biurowej.