Oczyszczacz dla przedszkoli

Jesteśmy jedyną firmą posiadającą Atest PZH z tak precyzyjnym określeniem przeznaczenia oferowanych Państwu oczyszczaczy.

,,Przeznaczony do stosowania w pomieszczeniach obiektów użyteczności publicznej, w szczególności do żłobków, przedszkoli, szkół, sal dziennego pobytu dzieci oraz innych pomieszczeń przeznaczonych na czasowy pobyt dzieci”.

 

_
Atest higieniczny – dlaczego jest ważny?

Tylko nie wielka część importerów takiego sprzętu zleca badania w instytucie ze względu na ich koszt, czas, a także z obawy, że nie spełnią one rygorystycznych norm. Nasza firma, obserwując od kilku lat rosnące zapotrzebowanie polskiego rynku na oczyszczacze powietrza do żłobków, przedszkoli , szkół, sal zabaw dla dzieci i innych pomieszczeń przeznaczony na czasowy pobyt dzieci, zaprojektowała i udostępniła urządzenia spełniające te rygorystyczne normy. Wydany przez instytut Atest Higieniczny o nr; B-BK-60212- 0256/21 potwierdza jednoznacznie przeznaczenie urządzeń służących do oczyszczania powietrza Gotar 800L i Gotar 800H.

 

Wielu rodziców przed podjęciem decyzji o wyborze żłobka czy przedszkola dopytuje, w jaki sposób placówka dba o warunki sanitarne. Padają pytania nie tylko o liczebność grup, ale także o to, jakim powietrzem będzie oddychać ich dziecko i jakieś kroki podjęto, w kierunku ochrony przed zanieczyszczeniem środowiska.

 

Nowocześnie prowadzone przedszkola, żłobki czy placówki dziennego pobytu dzieci stawiają na wysoki standard warunków, w jakich prowadzone są zajęcia. Dyrekcje coraz wnikliwiej przyglądają się dostępnym na rynku urządzeniom. Jakiś czas temu głośno było w mediach o oczyszczaczach powietrza, w które wiele placówek zainwestowało, a które okazały się bezsensownym wydatkiem, gdyż nie tylko nie chroniły dzieci, ale mogły narażać placówki na kary wnikające z naruszania restrykcyjnych norm i przepisów.

 

W czym tkwi problem?

O ile dostępne od ręki oczyszczacz powietrza popularnych marek mają szanse sprawdzić się w domowym czy firmowym użytkowaniu, to już w przypadku placówek takich jak żłobki, przedszkola czy sale dziennego pobytu dzieci nie mają zastosowania. Wynika to z przede wszystkim z bardzo rygorystycznych norm bezpieczeństwa, jakim podlegają te instytucje. Jako specjaliści w tej dziedzinie poświęciliśmy sporo czasu, żeby przeanalizować konkurencyjny rynek oczyszczaczy.

Jest on wysycony różnej jakości sprzętem znanych i lubianych marek, który tak naprawdę od ręki dostępne są w marketach. Urządzenia wyposażone są różne atrakcyjne dla laika funkcje, dopracowano je konstrukcyjnie, aby wyglądały nowocześnie i pasowały do modnych minimalistycznych wnętrz. Sprawa komplikuje się, gdy trzeba znaleźć wysoko wyspecjalizowane urządzenia do zadań specjalnych, gdzie miejscem ich pracy będą obiekty i placówki o innych niż komercyjne wymogach.

Często o zakupie określonego modelu oczyszczacza decydują ceny i ogólna oferta mieszcząca się w zaplanowanym wstępnie budżecie. Do oferty dołączona jest zwykle specyfikacja, która drobnym druczkiem przedstawia liczby, dane, statystyki i inne techniczne niuanse, które zazwyczaj nie są czytelne dla pracowników, którzy odpowiadają za zamówienie sprzętu. Transakcja zostaje sfinalizowana, sprzęt trafia do placówki i zaczynają się schody, bo okazuje się, że nie spełnia wymogów lub wręcz naraża podopiecznych na szkodliwe oddziaływanie hałasu, jonizatorów , promieniowania UV czy innych funkcji, które nie powinny mieć zastosowania w pomieszczeniach, gdzie przebywają dzieci.

 

Co wtedy?

Hałas można jakoś zniwelować poprzez zmniejszenie wydajności urządzenia. Zmniejszona wydajność wydłuża czas pracy przekładając się na ilość zużytej energii, a ta na wyższe rachunki za prąd. Tym sposobem konkurencyjne cenowo urządzenia są w rzeczywistości droższe w eksploatacji, niefunkcjonalne, nie oczyszczają wymaganej ilości powietrza w wymaganym czasie. Należy pamiętać, że w określonej kubaturze pomieszczenia, powietrze powinno być oczyszczone kilka razy w ciągu godziny, a wydajna wentylacja grawitacyjna, poza dostarczeniem do pomieszczenia powietrza zawierającego niezbędny do życia tlen, powoduje równoległe dostarczenie niepożądanych zanieczyszczeń zewnętrznych, takich jak pyły, spaliny, alergeny.

Inną metodą jest zainstalowanie większej liczby oczyszczaczy, co łączy się z kosztami zakupu, eksploatacji oraz kosztami serwisu. Pointa? Równie dobrze mogłoby ich nie być, a wydane na nie pieniądze mogłyby być przeznaczone na coś innego.

 

Jak ustrzec się przed takimi wtopami zakupami?

Przede wszystkim trzeba znaleźć kogoś rzetelnego i odpowiedzialnego, kto wie jak dobrać do konkretnego pomieszczenia w żłobku, przedszkolu czy szkole odpowiednio wydajnego a zarazem cichego oczyszczacza. W większości oferowanych na rynku oczyszczaczy, te parametry wykluczają się wzajemnie. Jeśli oczyszczacz jest cichy / do 35 dBm/ to jest mało wydajny, więc trzeba ich instalować kilka. Jeśli oczyszczacz jest wydajny / 800-1000 m3 oczyszczonego powietrza na godzinę/ to jest bardzo głośny / nawet do 70 dBm !/. Najlepiej wybrać nas, bo mając do dyspozycji doświadczonych inżynierów, którzy podpowiedzą, przeliczą, wyręczą zamawiającego, można być spokojnym, że podjęte decyzje zakupowe są rozsądne i będą owocować przez długi czas. Ktoś kto ma wiedzę, nie zbywa pytań klienta, odpowiada, podpowiada i pomaga rozwiązać problem. Po to właśnie są specjaliści tacy jak my, którzy rozumieją zależności konstrukcyjne i wiedzą jak zbudować oczyszczacz powietrza, który jest wydajny, a zarazem bardzo cichy.

 

Zobacz także: FAQ – najczęściej zadawane pytania

 

Oczyszczacze Gotar: